en eglenceli 10 browser oyunu

En Eğlenceli 10 Browser Oyunu, Bunları Seveceğine Eminim

Sizlere oyuncu bir tarafım olduğunu söylemiş miydim hatırlamıyorum. Sizlere kendimde bizzat oynadığım en eğlenceli 10 browser oyunu hazırladım.

Ücretsiz Oynayabileceğiniz Tarayıcı Oyunları

Ders arasında veya çalışırken kafanızı dağıtabileceğiniz tarayıcı oyunları mı arıyorsunuz?  O zaman tam da aradığınız yerdesiniz. Sizleri düşünerek ücretsiz olarak oynayabileceğiniz, hiç bir şekilde indirme yapmayacağınız oyun listesi hazırladım. Bu sayede ne oyun oynamak için vakit kaybedeceksiniz, nede bu oyunlara ücret ödemeyeceksiniz. Hele ki öğrenci yada çalışan birisiyseniz zaten standart indirmeli oyunları oynamaya üşeneceksinizdir.

Peki o binlerce oyun arasında yada bu tarz da liste hazırlamış ve listesine en vasat oyunları bile eklemiş sitelerin içerisinden hangi oyunu seçeceksiniz. Ben sizi düşündüm ve kendime bunu görev edinerek size en eğlenceli 10 browser oyun listesini hazırladım. Şuan bu yazımı okurken bile verdiğim listeyi yeni sekmede açarak oyunları oynamaya başlayabilirsiniz. Hadi o  zaman ne duruyorsun gel beraber bakalım.

powerline.io

© POWERLİNE.İO

Oyna: powerline.io

Listenin en başında size yabancı gelmeyecek, böyle buram buram nostalji kokan bir oyunla  tanıştıracağım. Bu oyun size yıllar önce telefonlara gömülüp oynadığınız snake oyununu andıracak. Amacımız tamamen yılanı yönlendirip  çevremizdeki parçaları toplayarak uzamak. Tabi sizi avlamak isteyen yılanlar olacak onlara yem olmadan siz onları avlayacaksınız. Hızlı ve sinsi bir yılan olmak  mı istiyorsun o zaman olabildiğince parça topla.

race time

© RACE TİME

Oyna: racetime.io

Sırada yarış oyununu sevenler için bir oyun hadi yarış zamanı. Kısacık bir parkurda sadece gaz ve fren olan araçla diğer oyuncuları geçip birinci olmaya çalıştığınız bir oyun. Kazandığınız yarışlar için altın kazanacaksınız ve bu altınlarla yeni araçlar satın alabileceksiniz. Race Time de iyi işler yaparsanız kendinizi geliştirir ve üst liglerde oynamaya hak kazanabilirsiniz. Kısacası vakit geçirmek için oldukça iyi bir oyun.

gartic.io

© GARTİC.İO

Oyna: gartic.io

Oyunlar arasında gidip gelirken, aslında beni en çok saran oyunlardan birisi bu oldu diyebilirim. Odalarda toplanan oyuncular kendilerine verilen kelimeleri diğer oyunculara çizim yaparak anlatmaya çalışıyor. Sırayla bu şekilde tüm oyuncular arasında çizme olayı dönüyor ve bilen oyuncular cevaplama sırasına göre puanlar toplayarak oyun sonunda ilk 3 oyuncu seçiliyor. O tahtaya direk verilen kelimeyi çizenler var ya onlardan nefret ediyorum !

wilds.io

© WİLDS

Oyna: wilds.io

Bir arenaya düşüyorsunuz ve bu arenada hayatta kalmak  için yiyecekler toplamak zorundasınız. Etraftaki  ağaçları keserek odun elde etmek ve bu odunlarla zarar görmüş kaleni onarmak senin asıl görevin. Ayrıca çevrede seni kesmek için bekleyen onlarca oyuncu var dikkatli olmalısın. Aslında bu anlattıklarım sadece bir mod. Ayrıca 1 vs 1 ve 2 vs 2 modları, futbol modu da mevcut. Oyunun yönlendimeleri gayet kolay ve oynaması da oldukça zevkli. Arenaya dal ve herkesi yok et.

isleward

isleward

© İSLEWARD

Oyna: play.isleward.com

Aksiyon, RPG ve MMO  harmanlanarak bir araya gelmiş. Piksel piksel emek harcanarak tasarlanmış bir oyun. Yapımcı detaylı işlenmemiş grafikler sayesinde oyuncuların kendi hayal gücünü kullanmasını istemiş. Oyuna girerken warior, wizard, thief, cleric,necromancer gibi sınıflardan birini seçerek başlıyorsunuz. Oyuna girer girmez hem  etrafınızda neler olduğunu hem oyunun hikayesini oyun size anlatmaya başlıyor zaten. Eğer beğenip kendinizi bu oyuna kaptırırsanız bir hesap açarak kaldığınız yerden devam etme şansına sahipsiniz.

blast arena

© BLAST ARENA!

Oyna: blastarena.io

Aranızda hiç bomberman oynamayan yoktur sanırım? Mutlaka oynamışsınızdır çünkü bu bahsettiğim oyun taaaa 1990 yılında çıktı ve benzeri oyunlar çıkmasına rağmen bunu atlamamışsınızdır. Bilmeyenler için özetlemek gerekirse bomberman tarzında duvarları yıkarak kendimize yol açmak ve labirent içerisinde bulunan diğer rakipleri yok etmemiz gerekiyor. Bombaları sağlam döşeyin!

little war game

© LİTTLEWARGAME

Oyna: littlewargame.com

Hiç aklınızda tarayıcı üzerinde bir strateji oyunu oynamak aklınıza gelir miydi? Age of Empire tarzında bir oyunla karşınızdayım. Gerçek zamanlı strateji oyunu olan little war game ‘de bir kaç birimden oluşan bir toplulukla başlıyorsunuz ve tabi kaynak toplayarak kendi ülkeniz için binalar inşa ediyorsunuz. Haritada olan biteni görmek için gözcü göndermek, daha fazla asker ve birim üretmek için ev yapmak size de tanıdık gelmedi mi?

wanderers

© WANDERERS

Oyna: wanderers.io

Peki ya hayatta kalma oyunlarına bayılanlarını unuttum mu dersiniz? Tabi ki hayır. Oyunda tek bir karakterden ziyade bir kabileyi hayatta tutmak için uğraşıyorsunuz. Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyunda küçük bir kabile ile başlıyorsunuz. Yiyecek ve odun toplayarak gelişmeye devam ediyorsunuz ve araştırmalar yaparak büyük bir kabile haline geliyorsunuz. Diğer oyunculara saldırabilirsiniz veya daha büyük kabileler size saldırabilir. Dikkatli olmalısın!

gunfight

© GUNFİGHT

Oyna: gunfight.io

Silah çekip etrafa ateş ederek korku salmayı sevenler. Sizleri de unutmadım yahu merak etmeyin. Herkesin teke tek kapıştığı bir oyundan ziyade takım olarak oynayabileceğiniz bir shooter oyunu gunfight. Çeşitli haritaların mevcut olduğu ve iki takımın farklı binalarda konuşlanarak çatıştığı oyunda süre bitmeden daha fazla kill sayısına ulaşmanız gerekiyor. Yerden silahlar, bombalar, ve kit toplayarak daha fazla hayatta kal ve takımını birinciliğe taşı.

bruh

© BRUH

Oyna: bruh.io

Evveet, battle royalciler sizi. PUBG ve FORTNİTE dan sonra sizi keser mi bilmem ama, her ikisini de bilgisayarınız kaldırmıyorsa bu işinizi görür gibi. Mobil oyunlar kategorisine giren bahsettiğim oyunların benzerini tarayıcı içinde geliştirmişler. Denediğim ve uzun süre oynadığım oyunlardan birisi oldu bruh. Hem piksel tasarımı hem silah çeşitliliği ve kolay yönetilebilir olması oldukça başarılı. Sürekli güncelleme getirerek oyunun oynanılabilirliğini de arttırıyorlar. Bence bu oyun harika dostum!

0 Yorum
Yorum yaparken hatıra amacıyla mail adresini kayıt altına alıyorum, bunu göz önünde bulundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

Çok Okunanlar
Merhaba Dünya
19 Eylül 2020

Herkese Merhaba, bu gün uykusuz bir penguenin doğuşunun ilk günü. Size biraz kendimden bahsedeyim;  adım Hamdi, 1993 ...

Okusan Seversin
en eglenceli 10 browser oyunu
En Eğlenceli 10 Browser Oyunu, Bunları Seveceğine Eminim
31 Ocak 2021

Sizlere oyuncu bir tarafım olduğunu söylemiş miydim hatırlamıyorum. Sizlere kendimde bizzat oynadığım en eğlenceli 10 browser oyunu ...